? Zabudli ste heslo?

FAQ


Kto sme?

WebReport.sk je jedinou aplikáciou na online monitoring internetu na Slovensku a v Čechách.
Monitorujeme všetky spravodajské, lifestyleové, magazínové a odborné portály zaradené v AIM Monitore a stovky ďalších zdrojov.

Prevádzkovateľom a exkluzívnym predajcom je Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR).

Prečo to robíme?

Internet je nekonečným zdrojom informácií. Len na Slovensku je viac 12 000 blogov a stovky portálov, ktoré čítajú takmer tri milióny ľudí. Internet je do istej miery anonymný, takže každý si môže napísať, čo len chce. Často sa stáva, že nespokojný zákazník veľkej firmy napíše blog plný nepráv a poloprávd a kým naň firma zareaguje, na sociálnych sieťach ho zdieľajú už tisíce ľudí.
WebReport.sk vznikol preto, aby Vás na takéto články upozornil v priebehu niekoľkých minút po ich vyjdení. WebReport.sk Vám tiež vyselektuje správy, ktoré vychádzajú o Vás, o Vašich konkurentoch, alebo o Vašom biznise.

Čo je WebReport.sk?

WebReport.sk je internetová služba, ktorá prehľadáva tisíce internetových zdrojov. Vie zachytiť nové články hneď ako vyjdú. Na základe Vami zvolených kľúčových slov, fráz, či výrazov ich vie presne vyselektovať a upozorniť Vás na ne.  
Zároveň môžete s článkami pracovať, vypracovávať štatistiku, označovať si ich ako pozitívne, neutrálne, či negatívne, alebo k nim písať poznámky. Na konci sledovaného obdobia, napríklad mesiaca viete, koľko sa písalo o Vás, koľko o Vašej konkurencii a v čom sa treba zlepšiť a v čom ste jednotka.

Keď si Webreport objednám, čo všetko dostanem?

V prvom rade získate okamžitý prehľad o tom, čo vychádza na webe bez toho, aby ste museli denne prehľadávať tisíce stránok.
Všetky hypertextové odkazy na články, ktoré splnia podmienky na základe kľúčových slov, sa do niekoľkých minút po ich vyjdení zaradia do Vašej klientskej databázy, s ktorou viete ďalej pracovať. Články si môžete hodnotiť, automaticky sa Vám triedia do kampaní, ktoré sledujete a v rámci nich do kategórií.
Na články Vás upozorníme e-mailom v takom intervale, aký si zvolíte (od okamžitých notifikácií, cez niekoľko hodinové, denné, či týždenné).
E-mailové reporty si môžete spravovať podľa svojich predstáv, takže ak vo Vašej firme viaceré sledujete rôzne témy, každému príde len taký report, aký potrebuje.
Náš systém je vyvinutý tak, aby ste si svoj online monitoring mohli pozerať nielen na počítači, alebo aj na mobile či tablete, takže ste informovaný kedykoľvek a kdekoľvek.

Načo mi je WebReport, keď mám monitoring tlače?

Monitorovacie agentúry pre Vás celý deň zbierajú dáta, ktoré v noci nalejú do databázy, ráno prefiltrujú a pošlú Vám ich. Na Slovensku ani jedna z nich nefunguje v reálnom čase. Tým, že sa sústredia na všetky tipy médií, nedokážu monitorovať také množstvo online zdrojov ako my. Navyše, od novembra 2013 vstúpi do platnosti novela autorského zákona, ktorá výrazne obmedzí zdroje takmer všetkých monitorovacích spoločností. Náš systém je v súlade s novým autorským zákonom, rešpektujeme totiž práva zostavovateľov databáz a ich texty nesťahujeme do našej databázy, len ich čítame a Vám pošleme vždy  len link na článok, ktorý by Vás mohol zaujímať.
WebReport.sk napriek tomu nekonkuruje monitorovacím agentúram, ale je vhodným doplnkom k dennému monitoringu, najmä pre tých, ktorí s informáciami pracujú v reálnom čase.

Aké spoločnosti využívajú WebReport.sk?

WebReport.sk využívajú firmy z takmer všetkých oblastí. Medzi našich klientov patria banky, poisťovne, technologické spoločnosti, mobilní operátori, PR agentúry, ale aj inštitúcie štátnej a verejnej správy či samosprávy.

Potrebujem online monitoring, ale neviem ako na to. Poradíte mi?

Samozrejme. S monitoringom médií máme niekoľkoročné skúsenosti a na základe Vašej predstavy Vám WebReport.sk nastavíme tak, aby ste dostávali len relevantné výsledky

Koľko WebReport.sk stojí?

Mesačná cena nášho online monitoringu sa odvíja od nákladov na aktiváciu, údržbu a samotné vyhľadávanie. Na vypracovanie cenovej ponuky preto potrebujeme poznať Vašu predstavu a očakávania.

Načo platiť za WebReport.sk, keď existujú podobné služby zadarmo?

Aj keď na internete môžete nájsť iné služby, ktoré ponúkajú upozornenia na články, tieto sledujú len veľmi málo zdrojov a na niektoré články Vás upozornia až po niekoľkých dňoch alebo nikdy. A na WebReport sa môžete spoľahnúť vždy. 

Objednajte si najlepší monitoring slovenského internetu