? Zabudli ste heslo?

Práve vyšlo


Rusko znížilo zadĺženie. Čo to znamená?

Štatistika je odbor, o ktorom kritici hovoria, že veria len tomu, čo si sami sfalšujú. V prípade Ruska však nie je čo falšovať. Jednoducho dosahujú navýšenie ziskov predajom surovín a niektorých komodít. A tie v minulom roku trhali rekordy. Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/podcast/rusko-znizilo-zadlzenie-co-to-znamena/ The post Rusko znížilo zadĺženie. Čo to znamená? appeared first on Slobodný vysielač.
Dnes o 05:33 na Slobodný vysielač

Ako som sa musela naučiť po japonsky za 5 mesiacov.

Plávať sa vraj najrýchlejšie naučíte hodením do vody. Ako je to ale pri jazykoch? Ako sa naučiť cudzí jazyk čo najrýchlejšie? Podobne. Proste sa do toho musíte vrhnúť. A tak som sa vrhla aj ja. Pred piatimi mesiacmi som prišla do Japonska s biednym levelom japončiny, možno na úrovni A1-A2 prinajlepšom, ale prišla som s cieľom. S cieľom naučiť sa japončinu za každú cenu.
Dnes o 05:45 na Dennik N Blogy

Opitý šofér narazil policajtom do zrkadla, na cestách vyčíňali aj ďalší

22. januára – V uplynulom týždni zaevidovali policajti v Košickom kraji 37 nehôd, z nich štyri spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu.
Dnes o 06:00 na Pod kapotou

Problém, ktorý mnohých trápi: Čo sa v skutočnosti skrýva za bolesťami hlavy po zobudení!

Nemusíte prebdieť celú noc, či zabávať sa s drinkami v ruke, aby vás ráno bolela hlava. Ide o častý stav, ktorých mnohých trápi i napriek tomu, že si ľahli do postele už o desiatej. Čo je v skutočnosti za tým?
Dnes o 06:00 na Vyšetrenie.sk

Mesto za nepriaznivého počasia

S kamarátkou Zuzkou sme vyrazili do mesta na kávu a zafotiť si. Pred týždňom sa vrátila z hôr zaliatych slnkom. Šedivá a mrazivá Bratislava zrazila jej náladu na bod mrazu a fotoaparát sa jej ani nechcelo vytiahnuť. Má vôbec zmysel fotiť pri tak mizernom svetle?
Dnes o 06:00 na Ephoto.sk

Predpoveď počasia: V utorok prituhne. Koľko bude stupňov?

Predpoveď počasia pre Slovensko na utorok 22. januára.
Dnes o 06:00 na Info.sk

Hydropneumatické pruženie Citroën žilo 64 rokov (*1954 - † 2018)

Hydropneumatické pruženie. To, čo cestujúci a majitelia milovali, to neznášali bežní mechanici a peňaženky vlastníkov. Technológia, dokonca si dovolím povedať, že rovno symbol automobilky Citroën, poskytoval vysokú mieru komfortu a dokonalé jazdné vlastnosti. U konkurencie by ste ju hľadali len márne. Zaspomínajme si letmo na tento legendárny systém. Hneď jedna otázka na úvod. Ak by bol stále k dispozícii, kúpili by ste si ho? 
Dnes o 06:00 na Topspeed.sk Novinky

Chorobné znižovanie povolenej rýchlosti nemá pre bezpečnosť význam

Bolo že to radosti na policajnej tlačovke, keď sme sa dozvedeli, že nehodovosť na našich cestách postupne klesá. Nechcem teraz prilievať olej na hranicu ohnivej diskusie, ktorú sme rozprúdili aj naším článkom, a ďalej spochybňovať mágiu štatistiky. To zvládne každý triezvo uvažujúci sám. Menšiemu počtu vážnych nehôd a zvlášť usmrtených sa isto poteší každý, skôr ma zaujíma, kedy sa niekto začne zaoberať tak dôkladne aj inými príčinami, ako samotnou rýchlosťou. Existuje už viacero indícií, že samotné znižovanie povolenej rýchlosti nehodovosť neznižuje. 
Dnes o 06:00 na Topspeed.sk Novinky

V utorok tuhá zima neudrie, no treba rátať s hmlou

Ilustračná snímka.
Dnes o 05:09 na 24hod.sk

Doprava: dokážu Bratislavčania zvládnuť krízu a ukážu svoju občiansku zodpovednosť?

Bratislava  22. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V Bratislave dôjde už čoskoro a nadlho k viacerým dopravným obmedzeniam. Vec, bez ktorej sa to nepodarí zvládnuť, je zodpovednosť a spolupráca občanov. Magistrát ich o to žiada Na dnešnej tlačovej konferencii magistrátu Bratislavy, na čele s Matúšom Vallom, sa potvrdil termín – od 15. februára 2018 sa […] Príspevok Doprava: dokážu Bratislavčania zvládnuť krízu a ukážu svoju občiansku zodpovednosť? zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 05:00 na Hlavnespravy.sk

Denník Sme a jeho nechutné vtipy na Kuciakovom hrobe

Bratislava 22. januára 2019 (HSP/Foto: SME Facebook)   Minulý rok sa išli utrhnúť od pohoršenia, že niekto zabil novinára a jeho priateľku. Žiadali vypátranie vrahov, odstúpenie vlády. Dnes si tí istí smejú na tom, ako je (predpokladaná) vrahyňa rafinovaná Jano Kuciak im slúžil, keď nosil doslovne kožu na trh a podpisoval horúce články, ku ktorým […] Príspevok Denník Sme a jeho nechutné vtipy na Kuciakovom hrobe zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 05:01 na Hlavnespravy.sk

Oceňovaná hra Oddmar je konečne v Google Play

Hra Oddmar, ktorá sa minulý rok dočkala ocenenia na platforme iOS, konečne dorazila na Android zariadenia a je dostupná v Google Play.
Dnes o 05:16 na mojandroid.sk

Pociťujete TAKÚTO bolesť hlavy? Pozor, ak si všimnete TOTO, začína sa u vás migréna

Dokážete rozpoznať príznaky migrény od obyčajnej bolesti hlavy? Tu sú príznaky, ktoré vám veľa napovedia, a vďaka ktorým budete môcť konečne bolesť aj liečiť.
Dnes o 06:00 na lesk.sk

Radosť z narodenie dvojičiek vystriedal po rokoch šok

Eliška je nepočujúca a jej prognózy do budúcnosti lekári nechcú ani predpovedať.
Dnes o 06:00 na tvnoviny.sk

Hrozivé video: Dojča v chodítku spadlo dolu eskalátorom

Našťastie skončilo na schodoch smerom hore a rýchlo ho zachránili.
Dnes o 06:00 na tvnoviny.sk

Čoskoro obdržíte výpis z II. piliera. Na čo by ste mali upriamiť pozornosť

Rovnako by ste mali na výpise nájsť informáciu o dobrovoľných príspevkoch, ak ste sporili navyše.
Dnes o 06:00 na tvnoviny.sk

Na miestach takmer bez kyslíka objavili žijúce ryby. Zmena klímy bude ovplyvňovať ich existenciu...

Vedci sa plánujú do tejto oblasti vrátiť a pokračovať v bádaní.
Dnes o 06:00 na tvnoviny.sk

„Djodjo ne znaje dobro pisati na komputeru“: Hlášky starostky z Fekišoviec sa dočkali prvého prekla...

Teraz by im mali rozumieť všetci Slovania.
Dnes o 06:00 na tvnoviny.sk

Šéf pre nové energie Shellu: Ropu a plyn budeme potrebovať aj najbližších 50 rokov

Britsko-holandský Shell plánuje zdvojnásobiť investície do zelenej energie. Oproti bývalému plánu nasmeruje do nízkouhlíkových zdrojov štyri miliardy USD ročne.
Dnes o 05:01 na etrend.sk

Banka poslala do dražby pozemky exmanažéra Penty. Pýta milión eur

Na východe republiky sa pripravuje dražba rozsiahleho areálu určeného na priemyselnú výrobu. Jeho iniciátorom je Poštová banka, ktorá sa týmto krokom rozhodla riešiť financovanie projektu spoločnosti Venergo. Jej majiteľom je pritom exmanažér investičnej skupiny Penta Investment.
Dnes o 05:01 na etrend.sk

Ťažiarske giganty hovoria o ekológii, no peniaze lejú do ropy a plynu

Staviť na nesprávneho koňa je riziko, ktoré v biznise nikto nechce podstúpiť. Aj tak možno vysvetliť nízku ochotu ropných gigantov ako BP, Total, Shell, Exxon alebo Chevron investovať významne do alternatívnych zdrojov energie.
Dnes o 05:03 na etrend.sk

Máte výrazne červený jazyk? Alebo je dožlta? Zbystrite!

Ružový jazyk znamená, že s ním je všetko v poriadku. Máte ho zelený? Oranžový? Červený? Než sa začnete znervózňovať, spomeňte si, či ste pred chvíľou necucali farebný cukrík...
Dnes o 06:00 na Pluska.sk Zdravie

Zelenina, ktorá vie rozplakať! Tipy na pestovanie a zaujímavosti o cibuli, ktoré vás dostanú...

Určite nebudete nesúhlasiť s tvrdením, že cibuľa patrí do každej kuchyne. Je to u nás jedna z najpoužívanejších plodín, aj jej aj nepatrí prvenstvo. Prečítajte si o jej pestovaní, ale aj o zaujímavostiach, ktoré sa k tejto bežnej no naozaj výnimočnej zelenine viažu.
Dnes o 06:00 na Pluska.sk Zahrada

Synov Wandy Adamik Hrycovej hospitalizovali a ona?! Podpísala reverz!

Po tom, čo jej synovia skončili na infekčnom oddelení, producentka rázne zakročila.
Dnes o 06:00 na Pluska.sk Zena

Celeste hviezdou filmu po boku slávneho Caspeho: Pri nakrúcaní trp...

Minúty mučivého strachu! Speváčka Celeste Buckingham (23) v tichosti nakrúca nový film Kto bude ďalší v bratislavskej Petržalke.
Dnes o 05:57 na Cas.sk

Najslávnejší fanúšik HC Košice Dušan Vilém: Pri hokeji zabúdam na ...

Pri svojom milovanom športe už neprežíva také krásne chvíle ako kedysi, choroba ho navyše obrala o zrak, no na štadión stále chodí. Dušan Vilém (46) je legendou fanklubu HC Košice a pri svojich priateľoch v hľadisku zabúda na zdravotné problémy.
Dnes o 06:00 na Cas.sk

Mariána Kočnera zastihla v base nečakaná správa: Náhla smrť otca! ...

Prežíva krušné časy. Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner (55) sedí už pol roka za mrežami pre miliónové zmenky Markízy. Vo väzbe ho nechalo už viacero súdov, aby mu zabránili v pokračovaní v trestnej činnosti a ovplyvňovaní svedkov. Kočnera však po novom roku zastihla ďalšia nepríjemná správa.
Dnes o 06:00 na Cas.sk

Odborníci varujú: Toto sú najväčšie HROZBY, ktorým bude čeliť svet v roku 2019

COLOGNY - Pomaly sa končí ešte len prvý mesiac nového roku a už svet musí čeliť niekoľkým nepríjemným udalostiam. Britské rokovania o brexite neprebiehajú vôbec podľa plánu, americká vláda prekonala rekord v "shutdowne" a je tu aj hrozba viacerých epidémií vo svete. Rizík, ktoré ohrozia rok 2019, je však oveľa viac.
Dnes o 05:00 na topky.sk

Nečakané problémy s galavečerom OTO: Organizátori rušia termín vysielania... Kvôli tomuto!...

BRATISLAVA - Obľúbená divácka anketa Osobnosť televíznej obrazovky, známa pod skratkou OTO, čelí netradičnému problému. Priamy prenos z vyhlásenia výsledkov 19. ročníka ankety museli organizátori presunúť na neskorší termín. Dôvodom sú prezidentské voľby.
Dnes o 05:45 na topky.sk

Vypátrali sme brata záhadnej Zsuzsovej: Róbert prehovoril o jej vzťahu s Kočnerom

BRATISLAVA - Kto je v skutočnosti záhadná Alena Zsuzsová, ktorá je momentálne vo väzbe a čelí obvineniu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice? Okrem toho, že si mala vymieňať pikantné správy s podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom a inými vplyvnými ľuďmi, sa o nej vie iba málo. Podarilo sa nám skontaktovať s jej bratom Róbertom, ktorý nám prezradil aj niečo viac o jej vzťahu s Marianom Kočnerom.
Dnes o 05:55 na topky.sk

Kresťanská miernosť

mierní nie slabí Tvorcovi uctievatelia v živote vždy ostanú ich vzťah k Stvoriteľovi ich cez poslednú! vojnu ochráni (zo zbierky Môj život)
Dnes o 05:22 na Pravda.sk Blog

Predškoláci jedia zadarmo, v škôlkach to zaškrípalo

Od januára už jedia najstarší škôlkari oficiálne zadarmo. Nová legislatíva však v praxi spôsobuje problémy.
Dnes o 06:00 na Pravda.sk Ekonomika

Päť dobrých dôvodov, prečo piť viac vody

Či sa už chystáte viac športovať, alebo sa len "vybrať" na celý deň do práce či vo všeobecnosti zdravšie žiť - piť viac vody sa vo všetkých prípadoch oplatí.
Dnes o 06:00 na Pravda.sk Zdravie

Minimálna mzda v roku 2019

Od 1. januára tohto roku sa minimálna mzda zvýšila zo 480 na 520 eur. Zamestnanec s minimálnou mzdou tak zarobí 520 eur v hrubom, čo v čistom predstavuje 429 eur.
Dnes o 06:00 na Pravda.sk Profesia

Hudobný kalendár na 22. januára

Hudobný kalendár na 22. januára.
Dnes o 05:30 na Školský servis

V utorok tuhá zima neudrie, no treba rátať s hmlou

V januári mráz teší nás, v januári voda - to je večná škoda.
Dnes o 05:09 na Teraz.sk

Sony Open: Skvelý debut Slováka Sabbatiniho na US PGA Tour

Profesionálny golfista Rory Sabbatini sa za svoj prvý štart pod slovenskou vlajkou vôbec nemusí hanbiť. Na turnaji Sony Open v Honolulu sa dostal vo všetkých štyroch kolách pod par ihriska a s bilanciou 272/-8 (68+67+68+69) obsadil delené 33. miesto. Zo zisku deviateho titulu na okruhu US PGA sa napokon tešil Američan Matt Kuchar. […]
14.01.2019 - 13:51 na golfrevue.sk

Abu Dhabi HSBC Championship: Lowry sa zahrával s titulom

Irský golfista Shane Lowry vyhral po divokom priebehu finálového kola turnaj v Abú Zabí a pripísal si štvrtý triumf na European Tour. Tridsaťjederočný ostrovan v záverečnom dni stratil vedenie o tri rany, potom o štyri údery zaostával, ale nakoniec rozhodol na poslednej jamke o svojom víťazstve o jednu ranu pred […]
Včera o 18:34 na golfrevue.sk

Ryan Reynolds potvrdil prípravy pre Deadpoola 3. Dohoda s Disney film neohrozí

A očividne nás čakajú nejaké zmeny.
Dnes o 02:07 na Refresher.sk

Dunajskostredčania utužovali kolektív za sporákom

Hoci je kabína Dunajskej Stredy zložená z hráčov z rôznych krajín, ba dokonca kútov sveta, panuje v nej vždy dobrá nálada. Platí to aj počas fyzicky náročnej zimnej prípravy.
Dnes o 01:30 na Profutbal.sk

Lipany sa chcú posilniť najmä v ofenzíve, hľadajú vhodných adeptov

Jedným zo štvorice tímov v druholigovej zóne zostupu je ŠK Odeva Lipany. Zverenci trénera Emila Jacka na jar nazbierali 17 bodov. Na priebežnú trinástu priečku sa vyhupli vďaka vydarenému záveru jesene, keď zdolali Prešov a šokujúco i lídra tabuľky z Pohronia.
Dnes o 01:45 na Profutbal.sk

Kica po návrate do Bardejova: V Poprade som už necítil podporu zo strany trénera

Partizán Bardejov poriadne zbrojí. Nečudo, veď Šarišanov čaká na jar boj o záchranu v II. lige. Od posledného Trebišova ich delia len tri body. Prakticky celú jeseň sa pohybovali v zóne zostupu. Aj preto v zime výrazne vystužili káder. Veľkou oporou by na jar mal byť i skúsený krajný bek Slavomír Kica.
Dnes o 01:55 na Profutbal.sk

O múzi Julke a o paščekárovi …

Lesik ho zasáhne?! Do ví ...
Dnes o 01:24 na Dennik N Blogy

Migrácia, depresia a limbická regulácia

Náhla strata väzieb na blízke osoby spôsobuje stres, historicky sa táto situácia spájala s ohrozením života.
Dnes o 02:03 na Dennik N Blogy

„Rasista“ Karl May – dialóg Old Shatterhanda s Old Wabblom

Diela Karla Maya sú ako Biblia: z ich ohromujúceho rozsahu, multižánrovosti a mnohovrstevnosti si každý môže vybrať to svoje zrniečko citátu, vytrhnúť ho z kontextu a použiť ho ako podporný argument ľubovoľnej tézy – aj takej, ktorá odporuje celkovému vyzneniu diela.
Dnes o 03:19 na Dennik N Blogy

Tržby v priemysle sa v novembri 2018 medzimesačne znížili o 0,9 %

Bratislava - Tržby za vlastné výkony a tovar sa v novembri 2018 medzimesačne zvýšili vo vybraných trhových službách o 1,9 % a v doprave a skladovaní o 0,2 %. Znížili sa v priemysle o 0,9 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,5 %.
Včera o 23:52 na priemyseldnes.sk Hospodárstvo

Výkon priemyslu v eurozóne aj v celej EÚ v novembri klesol

Luxemburg - Po slabom októbrovom raste sa výkon priemyslu v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v novembri medzimesačne znížil. Oznámil to európsky štatistický úrad Eurostat.
Včera o 23:57 na priemyseldnes.sk Hospodárstvo

Firma L'Occitane sa dohodla na kúpe značky Elemis

Hongkong - Výrobca luxusnej kozmetiky L'Occitane International sa dohodol na kúpe konkurenčnej značky Elemis za približne 900 miliónov USD (780,37 milióna eur) v snahe posilniť svoju prítomnosť v Británii a USA.
Včera o 23:01 na priemyseldnes.sk Spoločnosti

Toyota Hilux vyhrala rely Dakar

Keď sa posledná etapa rely Dakar 2019 blížila do záverečného bivaku v meste Pisco, mohli sme sledovať, ako Nasser Al Attiyah a Mathieu Baumel z tímu Toyota Gazoo Racing SA vo svojej Toyote Hillux postavenej v Juhoafrickej republike mieria k historickému víťazstvu.
Včera o 15:32 na Agentúra auto data

10 faktov, čo ste nevedeli o Českej republike, vás ohromí!

Praha 22. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Dvořák bol vo vesmíre? Porsche založili v Liberci? Majú Česi záujem o svoju vlastnú históriu alebo aspoň o dôležité fakty českej krajiny, ktoré spôsobili svetový pokrok? Možno, že väčšina z vás vie, že Česká republika je jednotkou v pití piva, ale mnohé z ostatných faktov vás prekvapia! […] Príspevok 10 faktov, čo ste nevedeli o Českej republike, vás ohromí! zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 02:50 na Hlavnespravy.sk

Roskosmos na obežnú dráhu vypraví ženský oddiel

Moskva 22. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vladimir Pesnya)   Agentúra Roskosmos plánuje založiť oddiel kozmonautiek pre lety na obežnú dráhu. Informujú o tom ruské médiá s odvolaním sa na zdroj z daného odvetvia Kandidátky majú byť vybrané zo zamestnankýň raketových a kozmických podnikov. Korporácia podľa Lenty nemieni čakať, až sa ženy prihlásia, a vyhľadá si budúce členky […] Príspevok Roskosmos na obežnú dráhu vypraví ženský oddiel zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 02:55 na Hlavnespravy.sk

V Antarktíde objavili záhadné mŕtve organizmy

Antarktída 22. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/NASA)   Vedci objavili pozostatky organizmov v antarktickom jazere pod ľadovcom, ktoré bolo tisíce rokov izolované. Doteraz nič podobné vo vodách Antarktídy vedci nenašli, domnievali sa, že v týchto podmienkach môžu žiť len baktérie, informuje Nature Ostatky objavila expedícia subglacial Antarctic Lakes Scientific Access (SALSA). Vedci odobrali vzorku z jazera Mercer, […] Príspevok V Antarktíde objavili záhadné mŕtve organizmy zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 03:00 na Hlavnespravy.sk

“Vychovávať majú rodičia! Firma Gillette mi naznačila, že som pre ňu veľmi mužský,” reaguje český ek...

Bratislava 22. januára 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Na aktuálnu kampaň Gillette proti takzvanej “toxickej mužskosti”, sa valí v zahraničí vlna kritiky. V posledných dňoch sa k spotu na sociálnej sieti Facebook vyjadrila aj česká ekonómka Markéta Šichtařová a jej kolega Vladimír Pikora Pikora sa na svojom facebookovom profile pozastavuje nad tým, akú zmenu si od […] Príspevok “Vychovávať majú rodičia! Firma Gillette mi naznačila, že som pre ňu veľmi mužský,” reaguje český ekonóm zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 03:30 na Hlavnespravy.sk

Ako redaktorka TV JOJ Jana Krescanko Dibáková zavádza o svojom “konflikte” s novinárom Martinom Daňo...

Bratislava 22. januára 2019 (HSP/Foto:Martin Daňo, Jana Krescanko Dibáková Facebook)   Redaktorka TV JOJ Jana Krescanko Dibáková, známa tiež z kauzy “Lipšicove stádo”, tvrdí, že ju novinár Martin Daňo v parlamente obťažoval a vyhrážal sa jej. Po zhliadnutí videa z inkriminovaných udalostí je však zrejmé, že realita je úplne iná Investigatívny novinár Martin Daňo prišiel […] Príspevok Ako redaktorka TV JOJ Jana Krescanko Dibáková zavádza o svojom “konflikte” s novinárom Martinom Daňom zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 04:27 na Hlavnespravy.sk

Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič ako súčasť európskej komisie nariadil povinné migračné kvóty a...

Bratislava 22. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Bruselský byrokrat Maroš Šefčovič, ktorý kandiduje na post prezidenta Slovenskej republiky s podporou strany SMER-SD, bol súčasťou európskej komisie, keď prijala tzv. povinné utečenecké kvóty. Na Slovensko sa tak aj jeho pričinením mohli dostať tisíce imigrantov nekompatibilných s našou kultúrou Je smutným konštatovaním, že najsilnejšia strana na Slovensku […] Príspevok Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič ako súčasť európskej komisie nariadil povinné migračné kvóty aj Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.
Dnes o 04:38 na Hlavnespravy.sk

Advertorial: Košický Smart Lab je miesto, kde sa študenti hrajú pre rozvoj internetu vecí

Na východe Slovenska otvorili na sklonku minulého roka Smart Innovation Lab,  nový priestor na spoluprácu nielen pre výskumných pracovníkov FEI TUKE, ale najmä pre študentov, ktorí budú mať k dispozícii najnovšie zaujímavé technológie. Laboratórium i ...
Dnes o 01:15 na PC Revue Spravy

Nová technológia dokáže nabiť elektromobil za rovnaký čas, ako trvá tankovanie benzínu

Kanadský startup GBatteries prišiel s odvážnym tvrdením, že jeho technológia umožní nabiť elektromobil za rovnaký čas, aký je potrebný na naplnenie nádrže benzínom. Firma vytvorená absolventmi Carletonskej univerzity v Ottawe, leteckým inžinierom Kos ...
Dnes o 01:20 na PC Revue Spravy

LG na MWC 2019 uvedie smartfón s dvoma displejmi

LG chce na februárovom veľtrhu Mobile World Congress predstaviť niekoľko nových telefónov, ani jeden z nich však nebude skladací. Jedna z noviniek, ktorej meno ešte nie je známe, bude mať podľa informovaných zdrojov prídavný druhý displej. Zdroj tent ...
Dnes o 01:25 na PC Revue Spravy

TOP 10 áut roka 2018, ktoré nás najviac oslovili: Filip Garaj

V uplynulom roku som mal možnosť vyskúšať si najmä autá pre masy, ale našlo sa aj niekoľko chuťoviek. Škoda, že som sa nedostal za volant Lady Vesta. Snáď to tohto roku napravím... Ford Focus Po vizuálnej stránke síce zďaleka n...
Včera o 11:14 na Autozurnal.com

ES File Explorer obsahoval kritickú bezpečnostnú chybu, odhalil všetky vaše súbory

U jedného z najpopulárnejších správcov súborov v Google Play ES File Explorer bola minulý týždeň odhalená kritická bezpečnostná chyba.
Dnes o 05:00 na mojandroid.sk

Tipy na 91. ročník nominácií na Oscara

Do oscarovej nedele ostáva iba päť týždňov a od štartu sezóny v Cannes i plného rozbehu v Benátkach ubehli celé mesiace. Akadémia sa zmieta v nových problémoch: zaradená a hneď vyradená ...
Dnes o 01:08 na kinema.sk

Takto môže vyzerať pivárske nebo

Mať pípu pár krokov od postele... to je určite sen nie jedného vášnivého pivára. Sen, ktorý dokáže splniť prvý pivársky hotel na svete.
Dnes o 01:36 na etrend.sk Reštaurácie

Smrtiaca víchrica na severe USA: Uviaznutého muža zachránila pobre...

Členovia pobrežnej stráže v New Yorku zachránili v pondelok 21-ročného muža, ktorému sa za mrazivého počasia pokazil malý čln a uviazol na ostrove v rieke Navensink.
Dnes o 01:15 na Cas.sk

Podnikavý Angličan pozbieral trosky z havárie: Predám kúsky z auta...

Len pár dní po autonehode princa Philipa (97) sa našiel niekto, kto využil situáciu vo svoj prospech! Istý Angličan pozbieral trosky, ktoré ostali po havárii na ceste a predáva ich v aukcii na stránke ebay.
Dnes o 02:00 na Cas.sk

Marcela s dvoma deťmi prišla o bývanie: Pred ohňom utekali iba v p...

Na päty sa jej lepí neuveriteľná smola. Marcela (37) z Nesluše (okr. Kysucké Nové Mesto) len prednedávnom zažila šok, keď ju opustil jej tuniský manžel a nechal ju samu s dvoma malými deťmi.
Dnes o 03:00 na Cas.sk

Nezamestnanosť na rekordných číslach: Za rok k nám prišlo pracovať...

Pod 5 % sme sa zatiaľ nedostali! Na Slovensku vlani našlo prácu viac než 23-tisíc aktívnych uchádzačov, nezamestnanosť dosiahla 5,04 %.
Dnes o 04:00 na Cas.sk

Stopka skrášľovacej turistike v Košiciach: Prestali robiť plastiky...

Ubehol rok a na škandál ako hrom sa pomaly zabúda! Za biznis plastických chirurgov v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP), kde cez nastrčenú agentúru skrášľovali cudzinky, vyhodili troch zamestnancov.
Dnes o 05:00 na Cas.sk

FOTO: Bola to nádhera. Pochod vďaky SNP na fotografiách

Vybrali sme pár fotografií, ktoré ste uverejnili na sociálnych sieťach.
Dnes o 03:53 na Sme.sk PD

Storočnicu gymnázia pripomína aj výstava v Hornonitrianskom múzeu

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi pripravili pri príležitosti storočnice Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského výstavu. Pripravené sú dobové lavice aj rôzne učebné pomôcky.
Dnes o 03:58 na Sme.sk PD

Vnútroblok na sídlisku Nové Mesto v Prievidzi prejde premenou

Mesto na revitalizáciu vnútrobloku získala dotáciu. Investícia bude stáť takmer pol milióna eur.
Dnes o 04:08 na Sme.sk PD

Hokejisti Levíc bojovali o postup do finále

Levickí hokejisti sa po minulotýždňovom tesnom víťazstva na domácom ľade predstavili na Hornej Nitre. Hostia nechceli pripustil tretí zápas, o čo sa postarali hlavne v prvej tretine.
Dnes o 01:00 na Sme.sk LV

Colníci našli drogy a odhalili aj migrantov v Šahách

Cigarety, alkohol a fejky sú prevážané nelegálne najčastejšie.
Dnes o 01:10 na Sme.sk LV

Evolúcia a slon v obývačke.

Z rozhovoru v americkému časopise The Ledger, článok pod názvom The Biologist vyšiel 17. februára 2000. Tento vedec chcel zostať v anonymite, redaktor/pýtajúci sa/ se menoval George Caylor. [...]
Dnes o 03:28 na Pravda.sk Blog

Satirický film o Leningradskej blokáde vyvoláva polemiku

Nový satirický film odohrávajúci sa počas blokády Leningradu je ďalšou snímkou, ktorá v Rusku vyvoláva polemiku.
Dnes o 05:00 na Pravda.sk Kultura - Film a televizia

Lajčák: Mayová povedala, čo nechce ohľadom brexitu, ale nie čo chce

Únia si na ďalšie detaily musí ešte počkať, skonštatoval minister zahraničných vecí.
Včera o 21:22 na HN Svet

Trénujú aj v teplotách pod nulou. Naši diaľkoví plavci sú rekordéri

Diaľkoví plavci Richard Nyáry a dvojičky Dezidér s Ondrejom Pékom sa môžu ako jedni z mála Slovákov pochváliť zápisom v Guinessovej knihe rekordov. Napriek teplotám pod nulou trénujú vonku aj v tomto období.
Dnes o 00:58 na TA3.com

Stredopoliar DAC-u Martin Bednár: Namiesto sústredenia v Turecku sádra na nohe

Nešťastný zápas má za sebou talentovaný stredopoliar Dunajskej Stredy Martin Bednár. V prípravnom stretnutí proti Soroksáru, v ktorom žlto-modrí uspeli tesne 1:0, odohral len niečo vyše desiatich minút. Z hry ho vyradilo zranenie.
Dnes o 00:45 na Profutbal.sk

Moderná prístavba pre mladý pár: Dostatok priestoru pre rodičov, deti aj vnučky

Dvojgeneračné bývanie síce prináša finančné úspory, ale nie vždy je dostačujúce. Najmä, ak sa mladá rodina postará o potomkov.
Dnes o 00:37 na Môjdom.sk

DIVNÝ, ZLÝ a ZVRÁCENÝ - 1. ročník přehlídky zmaru, úzkosti a bizarních filmových vizí

Bio Oko uvidí, co ještě nevidělo. Letenské kino poprvé přinese filmovou přehlídku Divný, zlý a zvrácený, za jejíž dramaturgií stojí dvojice Vít Schmarc & Aleš Stuchlý. Přehlídku zmaru, úzkosti a bizarních vizí uvede pražské Bio Oko od 31. 1. do 2. 2. 2019.
Dnes o 00:10 na Satcentrum.sk

Šou Čo ja viem odštartovala 6. sezónu s rekordnou sledovanosťou

Najvyššia sledovanosť v histórii šou a najsledovanejší program v hlavnom vysielacom čase – prvú časť šiestej série Čo ja viem v piatok 18. januára na Jednotke sledovalo rekordných 559.000 divákov.
Dnes o 00:20 na Satcentrum.sk

Univerzitní rádio Funklust klasicky analogově na středních vlnách

Střední vlny nově v Německu ožívají pro malé projekty. V oblasti Norimberku/Fürthu/Erlangenu lze nyní přijímat kampus rádio Funklust na kmitočtu 1476 kHz s vysílacím výkonem 6 W. Večer a v noci se tady vysílá měřicí tón. Vysílá se z budovy Fraunhoferova institutu v Erlangenu. Podle internetové stránky rozhlasového muzea radiomuseum.org má stanice u ...
Dnes o 00:30 na Satcentrum.sk

Jak se chovat na internetu? Chybují děti i dospělí

Instagram, Youtube, Facebook, Snapchat, online hry nebo sledování internetové televize – zábava, které se děti často věnují ve volném čase. Podle zjištění EU Kids Online z loňského roku tráví 23 procent mladých uživatelů každý den více než čtyři hodiny v online prostředí. Ne vždy ale vědí, jak se v něm chovat a rodiče jejich kontrolu často zanedbáv ...
Dnes o 00:40 na Satcentrum.sk

Čechomor oslavil třicátiny

František Černý a Karel Holas na výletě za barvitou historií kapely, která se zas a znovu nadechuje, zkouší, hledá a objevuje... Nový dokumentární snímek ostravského televizního studia Čechomor – 30 let se ohlíží za historií jedné z nejúspěšnějších a nejuznávanějších českých kapel. V sobotu 26. ledna ve 20:20 hod. na ČT art.
Dnes o 00:50 na Satcentrum.sk

Biatlon, tenis, krasokorčuľovanie, basketbal a hokej - najbližšie dni budú na Dvojke patriť aj šport...

Od 23. do 27. januára na obrazovkách Dvojky môžu fanúšikovia športu sledovať preteky Svetového pohára v biatlone, Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní, grandslamový Australian Open, ale aj hokejový zápas z domácej Tipsport ligy či zápas basketbalistiek Ružomberka v Európskom pohári. V priebehu piatich dní odvysiela RTVS 14 športových prenosov.
Dnes o 01:00 na Satcentrum.sk

Microsoft prestane podporovať Windows 10 Mobile. Používatelia majú prejsť na iOS alebo Android...

Microsoft chce v decembri ukončiť podporu zariadení s Windows 10 Mobile. Už v roku 2017 spoločnosť oznámila, že prestáva vyvíjať nové funkcie a hardvér pre tento systém, ale aktualizácie zabezpečenia a opravy softvéru zatiaľ pokračujú. Zastaviť sa ma ...
Dnes o 01:00 na PC Revue Spravy

Je potrebné podávať daňové priznanie elektronicky, ak bola živnost ukončená v priebehu roka 2018?...

Živnosť bola ukončená ku koncu júla.
Včera o 23:36 na porada.sk

Firmy dokážu postaviť účinnú obranu proti úplatkom

Inzercia | Mnoho krokov v boji proti korupcii zostáva na Slovensku len vo forme prísľubov, firmy však môžu urobiť aj jedno účinné reálne opatrenie. Už takmer rok totiž majú možnosť implementovať medzinárodné pravidlá ISO 37001, ktoré sa sústreďujú na zabránenie a odhaľovanie korupčného správania.
Dnes o 00:00 na etrend.sk

Ako vyplniť daňové priznanie - typ A (príklad + praktické tipy) ...

Mali ste za uplynulý rok príjmy len z tzv. závislej činnosti? Prinášame praktický návod i to, na čo si dať pozor pri jeho vypĺňaní.
Dnes o 00:00 na Finance.sk Dane

Kedysi ma živil futbal: Marián Tomčák - otec nefrfle, tak hádam hanbu nerobím

Prvý spravodajský výjazd ako šporťák mal Marián Tomčák pri reprezentačnom zraze a komfortne sa necítil…
Dnes o 00:00 na Sport.sk

ŠPORTOVÉ UDALOSTI DŇA (22. január): Štvrťfinále Australian Open i HC Slovan

Aj dnes vám prinášame prehľad toho, čo budeme počas dňa sledovať ONLINE na ŠPORT.sk!
Dnes o 00:00 na Sport.sk

ONLINE: HC Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava

HC Slovan po víkendovej prestávke začne trip v lotyšskej Rige, ktorá tiež výsledkovo tápa. Odvezú si „belasí” od dnešného súpera ôsmu prehru v rade alebo konečne zabodujú? Sledujte zápas ONLINE na Šport.sk!
Dnes o 00:00 na Sport.sk

Podpíš a máš doživotne vodku zadarmo. O Panarina bojujú v Columbuse ako o spasiteľa

Kto by pred 20 rokmi povedal, že malého otrhanca Artemija Panarina budú raz v klube NHL prosiť, aby zostal? Kto by to povedal o malom ruskom šikulovi s hokejkou pred piatim rokmi? Odpoveď je prostá - nikto a nikdy. Napriek tomu sa tak teraz deje.
Dnes o 00:00 na Sport.sk

Maria Šarapovová EXKLUZÍVNE pre Šport: Mali sme 700 dolárov, otec po nociach umýval riad

Päťnásobná grandslamová víťazka a prvá ruská tenistka na poste svetovej jednotky (2005) Maria Šarapovová sa rozlúčila na Australian Open v osemfinále. Prvý raz v histórii podľahla na grandslamovom turnaji austrálskej súperke (dosiaľ 6:0).
Dnes o 00:00 na Sport.sk

Zomrel hrdina filmu Argo: Agenta Tonyho Mendeza hral Ben Affleck ...

Dobrodružný agent CIA Tony Mendez, ktorého skutočný život inšpiroval oscarový film Argo, zomrel vo veku 78 rokov. Smúti za ním aj Ben Affleck (46), ktorý si zahral jeho postavu.
Dnes o 00:05 na Cas.sk

Najstarší a najmladší obyvatelia našich zoo: V Bojniciach žije orl...

Sú pýchou aj okrasou! Zoologické záhrady po celom Slovensku sa môžu pochváliť tými najrozmanitejšími prírastkami zo zvieracej ríše.
Dnes o 01:00 na Cas.sk

Najotrasnejší prípad leta smeruje na súd: FOTO Neuveríte, ako teraz vyzerá týraná sučka Elizabeth...

KOŠICE – Pamätáte si na týranú sučku nemeckého ovčiaka Elizabeth, ktorá bola nájdená v kritickom stave na sklonku augusta pod mostom vo východoslovenskej obci Sokoľany? Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že prípad smeruje na prokuratúru a dostane sa pred súd.
Dnes o 00:00 na topky.sk

Toto je prvá manželka Jula Satinského: Ich láska sa skončila tragédiou

BRATISLAVA - 20-ročné manželstvo herca a komika Júliusa Satinského skončilo obrovskou bolesťou. Tanečnica a prekladateľka Oľga Lajdová sa 22. januára 1985 utopila v Karibskom mori. Umelec ani nedostal šancu sa s milovanou ženou rozlúčiť.
Dnes o 00:01 na topky.sk

RANNÁ ŠTVORKA: V utorok maximálna teplota vystúpi na 2 stupne, meniny má Zora

S dnešným dňom je spojená pranostika: Január najzimnejši mišac. Meniny má Zora. Prevažne polooblačno a miestami hmla. Teploty -3 až 2 stupne C.
Včera o 23:05 na dnes24.sk

Ramsay predstavil nomináciu na prípravu: Títo hráči sa postavia Rusku a Bielorusku

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay spolu s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom nominovali na domáci Kaufland Cup dokopy dvoch brankárov a 20 korčuliarov.
Včera o 23:33 na zvolen.dnes24.sk

Turecko aj Egypt je späť. Prázdninové termíny sú už niekde vypredané

Dovolenková ponuka bude tohto roku menšia. Destinácie vo first momente idú na dračku. Nečakajte na last minute, radia cestovné kancelárie.
Dnes o 00:00 na Aktuality.sk Motosport

Objednajte si najlepší monitoring slovenského internetu