? Zabudli ste heslo?

Práve vyšlo


Nová posila Liverpoolu Thiago Alcantara má koronavírus

Španielsky futbalista Thiago Alcantara z FC Liverpool mal pozitívny test na nový koronavírus. V utorok o tom informoval úradujúci anglický šampión, ktorý stredopoliara iba nedávno získal z Bayernu Mníchov.
Dnes o 20:59 na Profutbal.sk

Valencia zdolala Real Sociedad a vyšvihla sa na čelo tabuľky

Futbalisti CF Valencia vyhrali v utorňajšom dueli 4. kola španielskej La Ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 1:0 a vyšvihli sa na čelo priebežnej tabuľky. O triumfe hostí rozhodol v 76. minúte uruguajský útočník Maximiliano Gomez.
Dnes o 21:00 na Profutbal.sk

Vyšehradskej skupine ministrov poľnohospodárstva predsedá Poľsko. Minister Mičovský absolvoval rokov...

Od júla 2020 predsedá Vyšehradskej skupine ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva Poľsko. Aj preto sa 27. – 28. septembra 2020 dejiskom rokovaní ministrov Vyšehradskej štvorky (Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko) stalo mesto Poznaň. Tentoraz bolo stretnutie obohatené o ministrov ďalších 7 štátov EÚ: Slovinsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko a Estónsko.  SR zastupoval minister pôdohospodárstva a rozvoja … The post Vyšehradskej skupine ministrov poľnohospodárstva predsedá Poľsko. Minister Mičovský absolvoval rokovania appeared first on EuropskeNoviny.sk
Dnes o 20:32 na Europskenoviny.sk

Šimečka vyzýva Matoviča na rázny postoj voči Maďarsku a Poľsku

Premiér Igor Matovič by mal jednoznačne podporiť kroky Európskej únie voči štátom, ktoré konajú v rozpore s európskymi hodnotami právneho štátu a demokracie, uviedol europoslanec a podpredseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka po stretnutí s ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom. Obmedzenie čerpania eurofondov pre autoritárske či oligarchické vlády je najdiskutovanejšou otázkou v súvislosti s finálnou … The post Šimečka vyzýva Matoviča na rázny postoj voči Maďarsku a Poľsku appeared first on EuropskeNoviny.sk.
Dnes o 20:43 na Europskenoviny.sk

Posúdenie vplyvu používania centových euromincí v krajinách EÚ. Rozhodne sa o ich osude

Európska komisia v pondelok spustila proces posúdenia vplyvu používania jedno- a dvojcentových euromincí v krajinách EÚ. Do procesu posudzovania patrí aj otvorená konzultácia, ktorá potrvá 15 týždňov. Jej cieľom je zapojiť do diskusia široké spektrum zainteresovaných strán vrátane inštitúcií, príslušných vnútroštátnych orgánov, spotrebiteľov aj občianskej spoločnosti. Posúdenie vplyvu jedno- a dvojcentových euromincí v obehu vyžadujú aj právne … The post Posúdenie vplyvu používania centových euromincí v krajinách EÚ. Rozhodne sa o ich osude appeared first on EuropskeNoviny.sk.
Dnes o 20:47 na Europskenoviny.sk

Únia kapitálových trhov: Komisia podporí európske kapitálové trhy

Európska komisia uverejnila nový ambiciózny akčný plán na posilnenie únie kapitálových trhov Európskej únie v nadchádzajúcich rokoch. Najdôležitejšou súčasnou prioritou Únie je zabezpečiť, aby sa Únia zotavila z bezprecedentnej hospodárskej krízy spôsobenej koronavírusom. K zvládnutiu tejto úlohy zásadným spôsobom pomôže rozvoj kapitálových trhov EÚ a zabezpečenie prístupu k trhovému financovaniu. Veľké a integrované kapitálové trhy … The post Únia kapitálových trhov: Komisia podporí európske kapitálové trhy appeared first on EuropskeNoviny.sk.
Dnes o 20:49 na Europskenoviny.sk

Remišová: Slovensko má rezervy pri vzdelanostnej politike a pri environmentálnych témach

Slovensko dosiahlo za posledné dva roky dobré výsledky v oblasti  sociálnej inklúzie. Naopak, menej úspešné bolo pri smerovaní k znalostnej a environmentálnej ekonomike. Konštatuje to Správa o dosiahnutých výsledkoch v národných prioritách implementácie Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj, ktorá bola schválená na zasadnutí vlády. Správa Agendy 2030 obdobie od júla 2018 do apríla 2020. Celkovo … The post Remišová: Slovensko má rezervy pri vzdelanostnej politike a pri environmentálnych témach appeared first on EuropskeNoviny.sk.
Dnes o 20:51 na Europskenoviny.sk

Hudáček trikrát asistoval, Nižnekamsk zvíťazil

Libor Hudáček si v utorkovom zápase KHL pripísal tri body za asistencie, ktorými pomohol Neftechimiku Nižnekamsk k výhre 4:3 na ľade Červenej hviezdy Kchun-lun.
Dnes o 20:48 na Hokej.sk

Monitoring odpadového hospodárstva | 23. - 29. 9. 2020

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.
Dnes o 21:00 na Odpadyportal.sk

Prešovský kraj v zariadeniach sociálnych služieb zatiaľ nezavádza sprísnený režim

Prešovský samosprávny kraj (PSK) vo svojich zariadeniach sociálnych služieb zatiaľ nezavádza sprísnené režimy nad rámec ...
Dnes o 19:42 na 24hod.sk

Čaputovú potešil výsledok referenda vo Švajčiarsku, Stöckli ju informoval aj o zvládaní pandémie...

Prezidentku Zuzanu Čaputovú potešil výsledok referenda vo Švajčiarsku, v ktorom Švajčiari odmietli obmedziť voľný pohyb osôb medzi ich územím ...
Dnes o 19:58 na 24hod.sk

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko sa nakazil koronavírusom

Niekdajší ukrajinský prezident Petro Porošenko sa nakazil novým koronavírusom. V utorok to oznámil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde ...
Dnes o 20:11 na 24hod.sk

Úrady by mali byť k podnikateľom mäkšie, už nebudú vyťahovať stovky eur z vrecák

Na ministerstve už pripravujú druhý protibyrokratický balíček.
Dnes o 20:16 na tvnoviny.sk

Kanada - cestovanie a opatrenia proti šíreniu COVID-19

30. júna 2020 kanadská federálna vláda prijala rozhodnutie, na základe ktorého platí zákaz vstupu cudzincov (vrátane všetkých štátov EÚ) do Kanady. Vstup do Kanady majú povolený kanadskí občania, cestujúci s trvalým pobytom v Kanade, bezprostrední rodinní príslušníci kanadských občanov; diplomati akreditovaní v Kanade; letecké posádky; dočasní pracovníci (napríklad ošetrovatelia, sezónni pracovníci v poľnohospodárstve, rybárskom priemysle); medzinárodní študenti, ktorí mali platné povolenie na štúdium alebo ho mali schválené pred vstupom cestovných obmedzení do platnosti 18. marca; žiadatelia,
Dnes o 20:37 na MZV.sk Ozmamy a upozornenia pred cestovanim

Kanada - cestovanie a opatrenia proti šíreniu COVID-19

30. júna 2020 kanadská federálna vláda prijala rozhodnutie, na základe ktorého platí zákaz vstupu cudzincov (vrátane všetkých štátov EÚ) do Kanady. Vstup do Kanady majú povolený kanadskí občania, cestujúci s trvalým pobytom v Kanade, bezprostrední rodinní príslušníci kanadských občanov; diplomati akreditovaní v Kanade; letecké posádky; dočasní pracovníci (napríklad ošetrovatelia, sezónni pracovníci v poľnohospodárstve, rybárskom priemysle); medzinárodní študenti, ktorí mali platné povolenie na štúdium alebo ho mali schválené pred vstupom cestovných obmedzení do platnosti 18. marca; žiadatelia,
Dnes o 20:37 na MZV.sk Aktuality

Kanada a Británia uvalili sankcie na Lukašenka a ďalších Bielorusov

Británia spoločne s Kanadou uvalila v utorok sankcie na bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, jeho syna a ďalších vysokopostavených bieloruských predstaviteľov za porušovanie ľudských práv.
Dnes o 20:07 na Aktuality.sk Zahranicne

Koronavírus: Nemecko obmedzí počty ľudí na verejných zhromaždeniach a oslavách

Nemecko obmedzí počty osôb na verejných zhromaždeniach a rodinných oslavách v oblastiach najviac postihnutých koronavírusom SARS-CoV-2.
Dnes o 20:33 na Aktuality.sk Zahranicne

Koronavírus: Núdzový stav v Česku obmedzí vzdelávanie a voľnočasové aktivity

Český minister zdravotníctva Roman Prymula a minister školstva Robert Plaga v utorok predstavili ďalšie opatrenia na školách, ktoré majú obmedziť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2
Dnes o 21:00 na Aktuality.sk Zahranicne

Ján Šanta: Eliminácia sporných uznesení prokurátorov by mala byť prioritou reformy

Absolútna eliminácia sporných uznesení prokurátorov by mala byť prioritou reformy prokuratúry.
Dnes o 20:28 na Aktuality.sk Domace

Slovenské národné divadlo pozastavuje predaj vstupeniek na predstavenia

Divákom so zakúpenými vstupenkami ponúka SND možnosť požiadať o vrátenie vstupného alebo o voucher.
Dnes o 20:47 na Aktuality.sk Domace

Spomínate si na príbeh rolbára v NHL? Spoločnosť Disney o ňom natočí film

Príbeh, ktorý bol pre strieborné plátno od začiatku ako stvorený. Pohotovostný brankár Caroliny Hurricanes na konci februára odohral svoj prvý zápas v NHL a vychytal výhru proti Torontu Maple Leafs.
Dnes o 20:00 na Sport.sk

Andreja Sekeru doma čakajú dva Stanley Cupy. Skúsený obranca prehovoril aj o svojej budúcnosti...

Slovenský hokejista Andrej Sekera mal aj niekoľko hodín po rozhodujúcej prehre vo finále play off zámorskej NHL s Tampou Bay (0:2) pochmúrnu náladu.
Dnes o 20:15 na Sport.sk

Nová posila Liverpoolu Thiago Alcantara má koronavírus

Španielsky futbalista Thiago Alcantara z FC Liverpool mal pozitívny test na nový koronavírus.
Dnes o 20:35 na Sport.sk

Galis: Zrušiť šport je ľahšie než hľadať riešenia. Bojím sa reakcie fanatikov a fanklubov...

Pondelňajší návrh zakázať na Slovensku od 1. októbra hromadné akcie ochromil okrem iných aj športovú verejnosť. Ak návrh súvisiaci s prevenciou pred šírením koronavírusu schvália v prezentovanej podobe, športovci, kluby i celé organizácie dostanú knokaut.
Dnes o 20:40 na Sport.sk

Libor Hudáček tromi asistenciami prispel k víťazstvu Nižnekamsku

Slovenský hokejista Libor Hudáček si v utorkovom zápase KHL pripísal tri body za asistencie, ktorými pomohol Neftechimiku Nižnekamsk k výhre 4:3 na ľade Červenej hviezdy Kchun-lun.
Dnes o 20:50 na Sport.sk

Assangeovi hrozí najprísnejšie väzenie v USA: Úplná izolácia a 23 hodín len vo vlastnej cele!...

Zakladateľovi organizácie Wikileaks Julianovi Assangeovi hrozí, že ho orgány Spojených štátov budú väzniť v ich najprísnejšom zariadení, ktorým je ADX Florence v štáte Colorado. Uviedla to svedkyňa Maureen Bairdová na dnešnom extradičnom pojednávaní v Londýne.
Dnes o 08:10 na 1Pluska.sk

Nákaza prišla s novou posilou: Liverpool hlási koronavírus ...

Španielsky futbalista Thiago Alcantara z FC Liverpool mal pozitívny test na nový koronavírus.
Dnes o 20:18 na Cas.sk

Pozor na prudký dážď: SHMÚ vydal pre Prešovský kraj výstrahu prvéh...

Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred dažďom.
Dnes o 20:32 na Cas.sk

Poslanec Lehotský sa vyhlásil k návrhu zákona o interrupciách: Opa...

Reštriktívne opatrenia, ako napríklad predĺženie lehoty na rozmyslenie pred podstúpením interrupcie zo 48 na 96 hodín, považuje poslanec Tomáš Lehotský (Za ľudí) za symbol nedôvery k ľuďom a symbol návratu do doby, ktorá chce viac kontrolovať a prikazovať.
Dnes o 20:36 na Cas.sk

Jeden z najobľúbenejších hercov oslavuje: Takýto vek by Willovi Smithovi tipoval len málokto...

LOS ANGELES - Will Smith patrí k najobľúbenejším hollywoodskym hercom, nehovoriac o tom, že svojho času patril k najlepšie plateným tváram kinematografie. Väčšina jeho filmov sa stretla s pozitívnymi ohlasmi kritikov aj divákov, čo koniec koncov naplnilo aj vrecká štúdií. Aj majster tesár sa však niekedy utne a Will nie je výnimkou. Herec práve oslavuje 52. narodeniny. Tipovali by ste mu tento vek?
Dnes o 19:59 na topky.sk

FOTO prvého snehu! Lomnický štít prikryla biela perina: Rekordná nádielka zasypala viaceré európske ...

TATRY – Do Európy dorazilo sneženie, a to výdatné. Niekoľkocentimetrovú tohtoročnú prvú snehovú nádielku privítali na konci septembra aj na Lomnickom štíte. Nočné sneženie tam vyčarovalo približne päť centimetrovú vrstvu snehu. Snežilo tiež vo Švajčiarsku, Francúzsku, v Rakúsku, Taliansku, Nemecku či Česku.
Dnes o 20:00 na topky.sk

Stalloneho sexi dcéry na pláži: Aha, ich mama je tiež poriada šupa!

TULUM - Pokojne medzi ne zapadne! Reč je o Jennifer Flavin (52), ktorej manželom je legendárny Sylvester Stallone (74). Udržiavaná päťdesiatnička si aktuálne užíva chvíle oddychu spolu so svojimi dcérami. Ako už býva zvykom, paparazzom neušli!
Dnes o 20:00 na topky.sk

Nastolenie spravodlivosti je na nás, tvrdí Grendel

BRATISLAVA - Keď sa tvorilo programové vyhlásenie vlády, nikto podľa podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽANO) nemohol tušiť, aká hlboká bude koronakríza a aké rôzne problémy prinesie. Ako povedal v Tablet.TV., tento záväzok je našťastie stále aktuálny a splniteľný napriek koronakríze.
Dnes o 20:30 na topky.sk

KORONAVÍRUS Núdzový stav v Česku podľa Prymulu obmedzí vzdelávanie a voľnočasové aktivity...

PRAHA - Český minister zdravotníctva Roman Prymula a minister školstva Robert Plaga v utorok predstavili ďalšie opatrenia na školách, ktoré majú obmedziť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2, informoval spravodajský server Novinky.cz. Prymula takisto pripomenul, že v stredu českú vládu požiada o vyhlásenie núdzového stavu.
Dnes o 20:35 na topky.sk

Putin vyjadril vážne znepokojenie nad situáciou v Náhornom Karabachu

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril v utorok vážne znepokojenie nad situáciou v Náhornom Karabachu. Informovala o tom agentúra TASS.
Dnes o 20:40 na topky.sk

Netanjahu v OSN varoval: Hizballáh má v Bejrúte sklad zbraní, môže nastať výbuch

TEL AVIV - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok obvinil libanonskú militantnú skupinu Hizballáh z udržovania "tajného skladu zbraní" v obytnej štvrti Bejrútu a varoval, že v libanonskej metropole môže nastať ďalší tragický výbuch. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Dnes o 20:52 na topky.sk

Pripravme sa na výdatný dážď: Meteorológovia dvíhajú varovný prst v týchto severných okresoch...

Dnes o 20:50 na humenne.dnes24.sk

Pripravme sa na výdatný dážď: Meteorológovia dvíhajú varovný prst v týchto severných okresoch...

Dnes o 20:34 na poprad.dnes24.sk

Každý začiatok je ťažký (Aller Anfang ist schwer) (janaciganikova)

.V nemčine existuje veľmi výstižný frazeologizmus Aller Anfang ist schwer. Čo všetko so sebou prináša proces osvojenia a bezprostredný čas pred rozhodnutím adoptovať? Ak to neviete, blog je písaný práve pre vás.
Dnes o 20:39 na Sme.sk Blog

Na súde s drogovou mafiou zo Serede zaznelo nečakané priznanie

Údajný boss Slavomír Weiss vinu popiera.
Dnes o 16:32 na Sme.sk

Typický odmietač rúška? Žena v stredných rokoch, robí to pre deti

Pandémia Covidu-19 má už milión obetí.
Dnes o 15:31 na Sme.sk

V Česku pribudlo 17 obetí koronavírusu, očakáva sa núdzový stav

Minister zdravotníctva Prymula v stredu vládu požiada o vyhlásenie núdzového stavu.
Dnes o 20:38 na Sme.sk Svet

Arménsko kontaktovalo Putina ohľadom konfliktu v Náhornom Karabachu

Ruský prezident vyjadril vážne znepokojenie nad situáciou na Kaukaze.
Dnes o 20:47 na Sme.sk Svet

Severovýchod Slovenska zasiahnu výdatné dažde

Meteorológovia vydali výstrahy na stredu a štvrtok.
Dnes o 20:24 na Sme.sk Korzár

Cenu Anasoft litera 2020 získala Alena Sabuchová za román Šeptuchy

Laureátku vybrala porota spomedzi 158 hodnotených pôvodných slovenských kníh.
Dnes o 20:21 na Sme.sk Kultura

Naď: Sociálne médiá sa stali globálnym bojiskom

Tienistou stránkou technológie je ľahké šírenie dezinformácií.
Dnes o 20:08 na Sme.sk Domov

Ruskovi v kauze objednávky vraždy priťažil svedok od černákovcov

Svedčil aj Kočner. Súd sa vlečie už takmer rok a pol.
Dnes o 20:09 na Sme.sk Domov

Sekeru doma čakajú dva Stanleyho poháre: Ten skutočný nech si Erik užije

Zranenie? V play off sa ide cez mŕtvoly.
Dnes o 20:05 na Sme.sk Futbal

Utrpí aj mládež, upozorňuje Rusnák. Handzuš: Kompenzácie sú iba v rečiach

Hrozí, že do budúcna môžeme prísť o celú generáciu hokejistov, myslí si prezident hokejovej Bystrice.
Dnes o 20:54 na Pravda.sk Hokej

Zmeniť myslenie

IGOR DANIŠ: Pandémia neznamená dočasnú prestávku, ale úplnú zmenu fungovania spoločnosti.
Dnes o 20:00 na Pravda Názory

Ďalšia nemocnica hlási nakazených lekárov. V banskobystrickom zariadení malo pozitívny test dvanásť ...

Má ísť o minimálne dvanásť lekárov zo štyroch rôznych oddelení.
Dnes o 20:15 na hnonline.sk

Koalícia sa zhodla, kam dať miliardy. Politici pre HN odpovedali na kľúčové otázky

Aké sú v rámci plánu obnovy priority pre koaličné strany?
Dnes o 20:16 na Finweb HN

Assangeovi hrozí najprísnejšie väzenie v USA, uviedla na súde svedkyňa

Assange je v súčasnosti vo väzení v Londýne.
Dnes o 19:57 na zive.sk aktuality

Ministerku čaká operácia, ešte predtým predloží kľúčový zákon

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková podstúpi vo štvrtok operáciu kolena. Informovala o tom na sociálnej sieti s tým, že v stredu napriek tomu predloží kľúčový reformný zákon v oblasti justície a do práce nastúpi hneď, ako to bude možné.
Dnes o 20:10 na TA3.com

Katolíci sa vzopreli Matovičovi / Odoberanie titulov

Hostia: Juraj Droba (SaS), predseda BSK, Ľubomír Petrák (Smer-SD), podpredseda výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, Martin Kramara, hovorca Konferencie biskupov Slovenska.
Dnes o 20:53 na TA3.com

Assangeovi hrozí najprísnejšie väzenie v USA, uviedla na súde svedkyňa

J. Assange je v súčasnosti vo väzení v Londýne, kde prebieha súdne konanie, ktoré rozhodne o žiadosti o jeho vydanie do USA.
Dnes o 19:56 na Teraz.sk

Belgičania chceli pustiť divákov na prípravný duel, UEFA zakročila

Funkcionári Belgicka veria, že fanúšikovia by sa mohli vrátiť na tribúny v ďalšom asociačnom termíne v novembri, keď ich čakajú tri domáce duely.
Dnes o 19:59 na Teraz.sk

Sekeru čakajú doma dva Stanleyho poháre,ten ozajstný Černákovi dožičil

Tridsaťštyriročný zadák hviezd priznal, že play off bola vyčerpávajúca po všetkých stránkach. V piatom finálovom súboji navyše utrpel po nastrelení pukom zranenie.
Dnes o 20:06 na Teraz.sk

V Česku pribudlo do večera ďalších 910 nakazených a 17 úmrtí

Nárast v počte ochorení COVID-19 sa začal v Prahe znovu zrýchľovať.
Dnes o 20:08 na Teraz.sk

Ocenenie Anasoft litera 2020 získala Alena Sabuchová za román Šeptuchy

Víťazný titul, ktorého autorka získala cenu honorovanú sumou 10.000 eur, vyberala porota z finálovej päťky.
Dnes o 20:13 na Teraz.sk

The Neighbourhood presúvajú európske turné aj bratislavský koncert

Novým termínom je 27. november 2021, miesto koncertu ostáva nezmenené.
Dnes o 20:16 na Teraz.sk

T. Lehotský: Reštriktívne opatrenia sú symbolom nedôvery k ľuďom

Reštriktívnych opatrení v návrhu novely zostalo podľa Lehotského málo, pretože predkladateľka novely Anna Záborská (OĽANO) reagovala na výhrady verejnosti, čo poslanec ocenil.
Dnes o 20:28 na Teraz.sk

Nová posila Liverpoolu Thiago Alcantara je pozitívny na koronavírus

Thiago má ľahké symptómy ochorenia a nachádza sa v domácej karanténe. V pondelok večer chýbal v kádri Liverpoolu pri ligovom triumfe 3:1 nad Arsenalom.
Dnes o 20:32 na Teraz.sk

Medzinárodné združenie pre leteckú dopravu: Osobná preprava klesne

Druhá vlna pandémie nového koronavírusu totiž so sebou priniesla nové obmedzenia, takže s ďalším zotavovaním leteckej dopravy sa už počítať nedá.
Dnes o 20:33 na Teraz.sk

Kuvajtským emirom sa stal Nawáf al-Ahmad al-Džábir as-Sabáh

Šejk Nawáf sa rovnako ako jeho predchodca narodil ešte pred tým, ako Kuvajt objavil obrovské ložiská ropy a stal sa jednou z najbohatších krajín na svete, uvádza AP.
Dnes o 20:37 na Teraz.sk

Volejbalové kluby sa zhodli, že zrušenie súťaží bude likvidačné

Pevne veríme, že rozhodnutie o úplnom zákaze športových podujatí bude ešte prerokovávané a vytvorí sa riešenie, za akých podmienok by súťaže mohli pokračovať, uviedla volejbalová extraliga žien.
Dnes o 20:38 na Teraz.sk

Núdzový stav podľa Prymulu obmedzí vzdelávanie a voľnočasové aktivity

Stredné školy sú podľa českého ministra Prymulu jedným z ohnísk nákazy a cieľom opatrení je obmedziť združovanie mládeže.
Dnes o 20:40 na Teraz.sk

Putin vyjadril vážne znepokojenie nad situáciou v Náhornom Karabachu

Boje medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami v Náhornom Karabachu sa opätovne rozhoreli v nedeľu a vyžiadal si už desiatky obetí na oboch stranách vrátane životov civilistov.
Dnes o 20:44 na Teraz.sk

Meteorológovia upozorňujú na silný dážď v Prešovskom kraji

Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu, skonštatovali odborníci.
Dnes o 20:44 na Teraz.sk

TSMC pripravuje linky na 3nm technológiu. Hromadnú výrobu odštartuje v roku 2022

Aktuálne plány výrobcu predstihujú pôvodné odhady. Na ďalší rok od zahájenia výroby sa jej objem dokonca zdvojnásobí.
Dnes o 20:20 na mobilmania.sk

Bývalý ukrajinský prezident Porošenko sa nakazil koronavírusom

Niekdajší ukrajinský prezident Petro Porošenko sa nakazil novým koronavírusom. V utorok to oznámil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde napísal, že mal pozitívny test a lieči sa doma. Politik dodal, že si nezvykne brávať zdravotnú dovolenku, ale ochorenie COVID-19 je “oveľa zradnejšie”. Porošenko, ktorý bol prezidentom Ukrajiny v rokoch 2014 – 2019, má cukrovku. […]
Dnes o 19:58 na Dennik S

Voľne vysielané programy v októbri

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, M7 Group ,informuje o voľnom vysielaní programov Spektrum HD a Arena Sport 1. Od utorka 29. 9. 2020 do utorka 3. 11. 2020 sa môžu všetci zákazníci Skylinku tešiť na voľné vysielanie dvoch programov. Dokumentárna stanica Spektrum HD odvysiela už siedmu sériu Život v zovretí mrazu, kde môžete sledovať ďalšie ľadové [...] The post Voľne vysielané programy v októbri first appeared on TOUCHIT.
Dnes o 19:32 na Touchit.sk

SK-NIC: Spustili sme akadémiu virutálneho Slovenska

Spoločnosť SK-NIC, a.s. spustila Akadémiu virtuálneho Slovenska. V prvej fáze si záujemci o vstup do priestoru, ktorý takmer nepozná hranice, môžu prejsť sériou 10 videí k témam ako sú domény, webhosting, tvorba internetového obchodu, marketing a komunikácia na internete, či ochrana vlastného know-hov, alebo značky vo virtuálnom priestore. Každá téma má pripravené video, ktoré jednoduchým spôsobom vysvetľuje pojmy, častokrát [...] The post SK-NIC: Spustili sme akadémiu virutálneho Slovenska first appeared on TOUCHIT.
Dnes o 19:39 na Touchit.sk

Francúzsko chce zakázať používanie divokých zvierat v cirkusoch. Vláda tiež plánuje skoncovať s nork...

„Náš postoj k voľne žijúcim zvieratám sa zmenil. Je na čase, aby naša odveká fascinácia týmito divokými tvormi už viac neznamenala, že skončia v zajatí,“ uviedla francúzska ministerka pre životné prostredie.
Dnes o 19:40 na Refresher.sk

Belgičania chceli pustiť divákov na prípravný duel, UEFA to zamietla

Európska futbalová únia (UEFA) zamietla žiadosť Belgicka, aby na októbrový domáci prípravný duel proti Pobrežiu Slonoviny mohli prísť aj diváci.
Dnes o 19:52 na Profutbal.sk

Kultúra vie, že ju zase stopnú, ale zatiaľ netuší, ako jej pomôžu

Ústredný krízový štát od štvrtka zakázal akékoľvek kultúrne a iné hromadné akcie. Kultúrny sektor patrí medzi najviac postihnuté pandémiou. Dostatočných kompenzácií sa ešte nedočkal.
Dnes o 19:31 na Dennik N

Anasoft litera pre Šeptuchy Aleny Sabuchovej

Literárne ocenenie získal román odohrávajúci sa v poľsko-bieloruskom pohraničí.
Dnes o 19:38 na Dennik N

Medzi Žemberovcami a Ladzanmi dostal s vozidlom šmyk, vodič sa ľahko zranil

ŽEMBEROVCE 29. septembra 2020 - V úseku medzi obcami Žemberovce a Ladzany sa stala dopravná nehoda, pri ktorej sa zranil vodič osobného auta. Informuje o tom polícia na svojej Facebook stránke. Čítať ďalej...
Dnes o 20:00 na Leviceonline

Sekeru čakajú doma dva Stanleyho poháre, ten ozajstný Černákovi dožičil

Slovenský hokejista Andrej Sekera mal aj niekoľko hodín po rozhodujúcej prehre vo finále play off zámorskej NHL s Tampou Bay (0:2) pochmúrnu náladu.
Dnes o 20:00 na Hokej.sk

Ombudsmanka Patakyová navrhuje za generálneho prokurátora Čentéša, v minulosti už bol zvolený...

Navrhovaným kandidátom na generálneho prokurátora zo strany verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej je
Dnes o 18:33 na 24hod.sk

Odborári v Trnave protestovali proti vláde, medzi účastníkmi boli aj predstavitelia Hlas-SD

Odborári združení v Konfederácii odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) v Trnave na poslednom zo série ...
Dnes o 18:51 na 24hod.sk

Zomrel emir Sabáh Ahmad Džábir Sabáh, prispel k modernizácii zahraničnej politky v Kuvajte

Vo veku 91 rokov zomrel kuvajtský emir Sabáh Ahmad Džábir Sabáh, ktorý je považovaný za architekta modernej zahraničnej politiky jeho krajiny. "S veľkým zármutkom a ľútosťou smútime nad úmrtím šejka ...
Dnes o 19:05 na 24hod.sk

„Sprisahanie“ a taktika rozvratu. Je Matovič ešte schopný vnímať realitu?

Premiér Igor Matovič sa stal „nositeľom zlých správ“, keď oznámil prísnejšie opatrenia a tiež úvahy o zavedení núdzového stavu . Vo virtuálnom priestore sociálnych sietí zas svetu vysvetlil svoju „taktiku rozvratu“. Nezostalo to bez odozvy. Predseda vlády „stráca kontrolu nielen nad druhou vlnou epidémie, ale predovšetkým sám nad sebou,“ skonštatoval... The post „Sprisahanie“ a taktika rozvratu. Je Matovič ešte schopný vnímať realitu? appeared first on HLAVNÝ DENNÍK.
Dnes o 19:44 na Hlavny dennik

Samsung Galaxy Tab Active 3: Odolný tablet poteší slušným výkonom

Samsung predstavil nový odolný tablet Galaxy Tab Active 3, ktorý ponúkne kvalitný displej, pero S-pen, slušný výkon a vymeniteľnú batériu.
Dnes o 19:30 na mojandroid.sk

Iveta († 42) zomrela na neskoro odhalený zápal slepého čreva. Rodina sa po rokoch dočkala rozsudku...

Dvom osúdeným gynekológom sa trest nepáči a odvolali sa.
Dnes o 19:00 na tvnoviny.sk

Na košickom sídlisku sa v noci strieľalo. Policajti museli odzbrojiť poľovníka

Miestni poľovníci chcú ešte do konca mesiaca využiť povolenie, ktoré majú na odstrel ich diviakov.
Dnes o 19:00 na tvnoviny.sk

Mala to byť najúčinnejšia zbrať proti „korone“, no nepodarilo sa ju spustiť

Týka sa navrátilcov z rizikových krajín.
Dnes o 19:00 na tvnoviny.sk

Žena si vyberala kontaktné šošovky mokrou rukou. Neskôr oslepla na jedno oko

Pacienti s včasnou diagnostikou majú dobrú šancu na úplné uzdravenie, to však nebol Charlottin prípad.
Dnes o 19:02 na tvnoviny.sk

Odvaha alebo nezodpovednosť? Muž skočil do vody priamo k žralokovi

Fakt, že nešlo o najlepší nápad si muž uvedomil až vo vode, keď zviera identifikoval ako žraloka modrého.
Dnes o 19:02 na tvnoviny.sk

Ľudia z regionálnych červených zón obchádzali zákazy, chceli preložiť aj svadby

Návrat k regionálnemu „COVID semaforu“ sa aj preto na dlhší čas odkladá.
Dnes o 19:22 na tvnoviny.sk

Koronavírus: O pláne obnovy bude vo štvrtok rokovať výbor pre európske záležitosti

O novom vládnom návrhu stanoviska k plánu obnovy sa bude rokovať vo štvrtok (1. 10.) na zasadnutí parlamentného výboru pre európske záležitosti.
Dnes o 19:18 na Aktuality.sk Ekonomika

Počas núdzového stavu môže štát obmedziť základné práva a slobody

V čase núdzového stavu môže štát obmedziť základné práva a slobody, a to v nevyhnutnom rozsahu, na nevyhnutný čas.
Dnes o 19:40 na Aktuality.sk Domace

Eurofondy musia byť pre ľudí jednoduchšie, tvrdí ministerka Remišová

Veronika Remišová poukázala na potrebu zjednodušenia čerpania eurofondov pre členské krajiny.
Dnes o 19:59 na Aktuality.sk Domace

Didier Drogba dostane Cenu prezidenta Európskej futbalovej únie

Bývalý futbalový reprezentant Pobrežia Slonoviny Didier Drogba dostane Cenu prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA).
Dnes o 19:10 na Sport.sk

Belgičania chceli prípravný zápas s divákmi, UEFA to zamietla

Európska futbalová únia (UEFA) zamietla žiadosť Belgicka, aby na októbrový domáci prípravný duel proti Pobrežiu Slonoviny mohli prísť aj diváci.
Dnes o 19:45 na Sport.sk

Ministerka Kolíková v bolestiach: Zajtra predkladá veľký reformný zákon, vo štvrtok ju operujú!...

Ako ministerka spravodlivosti uviedla na sociálnej sieti facebook, v nedeľu sa nedokázala postaviť na nohy. Dôvodom má byť meniskus, ktorý jej spôsobuje obrovské bolesti a podľa lekára je nutné to riešiť operáciou. Tú by mala podstúpiť tento štvrtok.
Dnes o 07:44 na 1Pluska.sk

Odvetvia, ktoré koronavírus úplne zdecimoval, aj keď sa to nezdá

Ľudia sa stiahli z prác, reštaurácií, verejných akcií a spoločenských aktivít do svojich domovov. Paradoxne tým netrpí len letecká doprava, cestovný ruch a hotely.
Dnes o 08:00 na 1Pluska.sk

Rodičia školákov počas druhej vlny neskrývajú obavy: Najväčší stra...

Pre rodičov s deťmi do 18 rokov je najväčším strašiakom opatrenie štátu s dosahom na zamestnanie a uzavretie školských zariadení.
Dnes o 19:19 na Cas.sk

Francúzska polícia zasiahla proti sieti financújej džihádistov: Te...

Francúzska polícia zatkla v utorok 29 osôb v rámci zásahu proti zločineckej sieti financujúcej džihádistov, ktorí bojujú v Sýrii.
Dnes o 19:27 na Cas.sk

Bývalý prezident Ukrajiny sa nakazil koronavírusom: Porošenko dúfa...

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko sa nakazil novým druhom koronavírusu.
Dnes o 19:32 na Cas.sk

Objednajte si najlepší monitoring slovenského internetu